magazin
Nyár elején, közvetlen állami támogatás nélkül forgatta le Goldberg Emília első nagyjátékfilmjét, ami az 1930-as évek hírhedt bérgyilkosa, Pipás…
továbbhír
Szilágyi Fanni első nagyjátékfilmjével folytatódik július 19-én a Várkert Bazár és a Filmhu közös nyári vetítéssorozata. Vendégeink a rendező és a…
továbbhír
Május 23-án, ebben az évadban utolsó alkalommal lesz műsoron az Átriumban a Danubia Zenekar előadása, amelynek filmes betétjét Horvát Lili rendezte…
továbbhír
Harmadszorra indít új képzéseket a Freeszfe Egyesület, amelyek között idén első alkalommal található filmszínész osztály is. Az egyéves tanfolyamot…
továbbmagazin
Emlékezetes évet zárt a magyar film, nem csak rutinból mondjuk, tényleg kifejezetten nehéz volt ötre leszűkíteni a legerősebb női alakítások…
továbbmagazin
A Veszélyes lehet a fagyi két ikertestvérről szól, akiket a vásznon Stork Natasa alakít, a felvételek során viszont ebben dublőr volt a segítségére.…
továbbpodcast
Miért imád kertészkedni Szilágyi Fanni? Miben segítik az állatok Stork Natasa színészi munkáját? Az idei év egyik legjobb magyar filmje, a Veszélyes…
továbbhír
Joanna Hogg legújabb filmjében Tilda Swinton egy középkorú filmrendezőt és idős arisztokrata édesanyját alakítja, egyszerre láthatjuk tehát mindkét…
továbbmagazin
Szilágyi Fanni egy egypetéjű ikerpár néhány napját meséli el kettejük erősen eltérő nézőpontjából, a tőle megszokott törékeny, lírai érzékenységgel…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié